11-18.07.2019
עיצוב תכשיטים

רולא חאיכ

هنا פה , وهناك ושם

גולן סחר גיליאן ופרנטה מרצקי אורינה

הפרויקט עוסק בשאלה של גבולות ונקודת המפגש ביניהם. המעצבת רולא חאיכ מתארת כיצד חייה בכפר עילבון הכינו אותה לחיים מקצועיים בתור מורה או אחות בבית חולים, בעוד שהיא בחרה ללמוד עיצוב. "התעקשות שלי ללמוד עיצוב נבעה מתוך הרצון למתוח את הגבולות מעבר למוכר ולבטוח ומעבר לכפר, אך יחד עם זאת, לשמור על זיקה למקום ממנו באתי ולייצר דיאלוג וחיבור בינו לבין המקום החדש בו אני נמצאת", היא מספרת.

מהמקום הזה היא בחרה לבחון את נקודת המפגש בין שני העולמות ואת יחסיה כלפי המקום בו היא נמצאת, שהוא גם פה ושם – מקום שיוצר דיאלוג וחיבור בין המקומות ובא לידי ביטוי במפגש שבין החומר השקוף לצבע.

צבע התכשיטים מייצג את הריחות, הצבעים והטעמים של הכפר ובו זמנית גם את שנקר ואת עולם העיצוב והעשייה, בעוד שהחומר השקוף מייצג את הציפיות הלא מדוברות מהמעצבת בשני העולמות.

 

חומרים: פקספקס, סיליקון, חוטי סיליקון, שערות פוליפרופילן, אבני סברובסקי וכסף 925

 

 

אתר: Instagram- lera.design.rola.hayek

 

The project discusses borders and match points, Born and Raise In Eilabun Village- the choice of Design studies was not obvious

There is a great gap between the traditional perception of the occupation I was expected to choose: Teacher or a nurse and the occupation I wanted to learn: Jewelry Designer

My insistence on studying design came from a need to stretch my borders pass the village comfort zone, and yet to maintain affinity to my birthplace and to create a connection with my current new residence.

My project examines this match point between worlds apart and my situation relating to where I am at – here and there

 A meeting place where transpierce meets color

The color represents both, the shades and scents of the village, and the design and industry world of Shenkar

 The unspoken expectations of me, represented by the transparent material

Materials: Silver 925, Perspex, silicon, silicon threads, polypropylene threads, Swarovski elements.